Aquababies kaç yaştan itibaren başlıyor?

Eğitimlerimiz 2 aylıktan 5 yaşa kadar bebek ve çocuklar içindir.

Beş haftalık programın üvreti ne kadar?

Her Kur Grup Dersi 600 TL (KDV Dahil)

Her Kur Özel Ders 750 TL (KDV Dahil)

Bebeğim ne zaman derslere başlayabilir?

Aquababies programına en erken başlangıç, anneler için doğumdan sonraki ilk doktor kontrolünden geçtikleri tarihtir. Bebeklerin su ile erken tanışmalarını tavsiye ediyoruz. Çünkü bu ileride yüzmeden zevk almasını sağlar ve çocuğun suya karşı bir korku geliştirme ihtimalini düşürür. Küçük bebekler dalış refleksi ile doğal olarak nefeslerini tutabilme yeteneğine sahiptirler. Bu refleksin erken yaşta teşvik edilerek çocuğunuzun yüzmesi ve güvenli bir biçimde suda oyun oynaması, normal günlük aktiviteleri arasında yer alması mümkündür.

Bebeğim yüzebilecek mi?

Aquababies programı, bebeklerin doğal nefes tutma reflekslerini kullanarak özgürce hareket etmelerini teşvik ederek, suyun içinde güvende olmalarını öğretmeyi hedefler.

Derslere başla​madan bebeğimin aşıları tamamlanmış olmaları gerekir mi?

Derslere başlamadan önce doktorunuza danışınız.

Diğer çocuğumu yanımda getirebilir miyim?

Ebeveynlerin aynı zamanda diğer çocuklarını denetimsiz getirmeleri uygun değildir.

Aquaba​bies eğitmenleri hangi eğitimleri almışlardır?

Eğitmenlerimiz STA İngiltere yüzme federasyonu tarafından gerekli eğitimleri ve sertifikaları almışlardır.

Bebeğim h​avuzda ne giymeli?

Havuzda tuvalet eğitimini tamamlamamış çocukların kalça ve karın bölgesini sıkıca saran, sızdırmayan yüzme bezi kullanmaları gerekir.Huggies Little Swimmers yeterli olmadığından, Baby Neo bez mayo giymesini tavsiye etmekteyiz. Detaylı bilgi için eğitmenlerimize danışabilirsiniz. Bebek yüzme bezi – Babyneo marka yıkanabilir bez mayo Aquababies den temin edilebilir. Baby Neo marka yıkanabilir bebek bez mayoyu Aquababies 35 TL’ ye temin etmektedir.

Çocuğumu ne zaman yedirmeliyim?

Ders öncesi Bebeklerinizi dersten 30 dakika öncesinden emzirmenizi, katı gıdayı 1 saat öncesinden yedirmenizi tavsiye ederiz. Açlık ve tokluk ders sırasında rahatsızlık verebilir.

Derslere gelirlen yanıma ne​ almalıyım?

 • Baby Neo bebek yüzme bezi (Aquababies den temin edilebilir.)
 • Bebek için 2 havlu.
 • Kendiniz için mayo, havlu ve terlik.
 • Ebeveyn için terlik.
 • Ders sonrası için atıştırmalık yiyecek.
 • Bebeğinizin sevdiği birkaç banyo oyuncağı.

Ben müsait olmadığım zaman, çocuğumu başkası getirebilir mi?

Sizin güvendiğiniz bebeğinizin iyi anlaştığı herhangi bir yetişkin bebeğinizi getirebilir. Örneğin babalar, dedeler, dadılar, büyükanneler, teyzeler.. derse katılabilir.

Beb​eğim hastaysa ne yapmalıyım?

Bebeğiniz hasta ise derse katılmamalıdır. Kulak iltihabı olan bir çocuğun kulağı tamamen iyileşene kadar kesinlikle derse katılmamalıdır. İshal bitiminden 48 saat sonra derse katılabilir.

Katılmadığ​ım ders olursa paramı iade alabilir miyim?

Program ücreti iadesi yapılmamaktadır. Kur başladıktan sonra yeni bir öğrenci alamayacağımızdan dolayı ücret iadesi yoktur.

Katılamadığımız dersleri telafi edebilir miyiz?

Grup ile birlikte kur’a, belirli bir tarihte başlanır ve devamsızlık yapan bebeklerimiz için kur bitiminde sadece 1 ders olarak telafi yapabiliyoruz. 2. telafi dersi verilmemektedir.

Telafi yapılacak dersimiz iki tarafa da uygun olan bir günde yapılmaktadır.

Neden sadece 1 ders telafi verebiliyorsunuz?

 • Aquababies kuruluşu olarak prosedürlere göre telafi verilmemektedir.
 • Biz Aquababies İstanbul şubesi olarak 1 ders telafi veriyoruz.
 • Yapılan egitimlerimizde derslerimize belirlenen kişi sayısı kadar bebek aldığımız için ve bu bebeklerimiz gelmediğinde yerine başkasını koyamadığımızdan dolayı da aynı zamanda telafi yapılamıyor.
 • Ders programı kur olarak(5 haftalık) yapılmaktadır.
 • Her kur için eğitmen ve havuz ücreti ödenmektedir.
 • Her kurun belirli bir yaş grubu olduğu için rastgele dışardan ekleme yapılamıyor.

Dersler ​arasında bebeğimi yüzmeye götürebilir miyim?

Evet. Çocuğunuzu dersler dışında havuza götürmek çok iyi bir fikir. Çocuğunuzun öğrendiklerini pekiştirmesi için yüzmeye götürmeniz tavsiye edilir.

Bebeğimi k​endim havuza götürdüğüm zaman öğrendiklerinde değişiklik yapabilir miyim?

Derslerimiz ve tekniklerimiz, öğrendiklerini devam etmesi için tasarlanmıştır. Bebeğinizle havuzda yalnız olduğunuzda öğrendiğiniz egzersizleri uygularken hiçbir değişiklik yapmamanız gerekir. Böylece hem bebeğinizin sağlığını ve güvenliğini garanti altına almış olur, hem de öğrendiklerini pekiştirmiş olursunuz.

Programa​ birden fazla çocukla katılabilir miyim?

Her yetişkin sadece bir çocuk ile programa katılabilir.

Yüzme bilme​m şart mı?

Hayır. Havuzlar ayaklarınızın basabileceği derinliktedir. Havuz derinliği 1.40 cm dır.

Bebeğ​imi program sırasında eğitmenlere emanet edebilir miyim?

Bebeğin sorumluluğu program sırasında ebeveynlere aittir.

Her kur neden sadece 5 hafta sürüyor?

İngiltere’de yapılan çalışmalarda daha uzun süreli programlarda ister istemez çocuğunuzun hastalık veya başka bir sebepten dolayı seansa katılamayacağı durumları olmuştur. Programın ücreti önceden ödendiği ve iade edilemez olduğu için ebeveynlerin katılamayacakları seansların ücretini ödemelerini istemiyoruz. Aksi halde, ödenmiş ücretin iadesi yapılamamaktadır. Ayrıca, program 5 hafta olunca sene içinde birçok kere tekrarlanabiliyor. Böylelikle ebeveynlere daha fazla alternatif sunabiliyoruz.

Rezervasyon yapmam gerekiyor mu ?

Evet! Programımızın her aşamasına en fazla 4-5 bebek (artı bir yetişkin) katılabilir. Haber vermeden havuza gelip ödeme yapmanız maalesef mümkün değildir. Rezervasyonlar ve ödemeler için mekanlarla değil, gsm numaralarımızdan (0542 330 57 58 – 0542 331 57 58) bizimle iletişime geçmenizi rica ederiz. Programın ücretinin ilk seanstan en az 3 gün önce ödenmiş olması gerekmektedir.