fbpx

Bebek yüzme kursumuz, 2 ay-5 yaş arası çocukların suyu severek, eğlenerek ebeveynleri ile katıldıkları bir kurstur.

Aquababies sınıfları; ebeveynlere çocuklarına yüzmeyi nasıl öğreteceklerini öğretirken aynı zamanda eğitmeyi de hedeflemektedir.

Yüzme tekrarla öğrenilen bir spordur. Sınıflarımızda bebeklerin motor yeteneklerini geliştirmek hedeflenerek; hareketleri beraber yapmalarını sağlayana kadar beceriler tekrar ettirilir. Ders planlarımız bu tekrarlar ve dersin eğlenceli geçmesi dikkate alınarak hazırlanmaktadır. Çocukların dikkat süreleri kısadır. Bu nedenle çocuklara önemli becerileri eğlendirici şekilde vermekteyiz.

Ebeveynlerin beklentilerini de göz önünde bulundurmaktayız. Koordinasyon yaş ile artar. Yüzme zaman aldığından sabırlı olunmalı ve birlikte yüzmenin keyfi çıkarılmalıdır.

Sınıflarımızda farklı yaş grupları için farklı öğretme stratejilerimiz bulunmaktadır.

Bebekler için 25 farklı ders planımız bulunmaktadır.
Yürümeye başlayan çocuklarımız için dersler aşamalara bölünmüştür ve bebeklerden daha sık tekrarlı ve yüzmeyi en erken şekilde öğretmek üzere ders verilir.
Okul öncesi çocuklarımıza ise yüzme temellerini eğlence ile veriyoruz. Çocukların öğrenirken zevk alması sağlanmalı, alay edilmemelidir.

Eğitmenlerimiz nitelikli ve eğitimlidir.

Eğitmenlerimiz dersler sırasında çocukların rahatlatılmasını amaçlar. Çocukların rahatlaması ve dersleri dinlemeleri için yeri geldiğinde dersi şarkılarla yaparlar. Bu nedenle öylesine dinlenilecek şarkılarla değil ders hedefimizde etkili olacak şarkılarla eğitimleri vermekteyiz.

Sınıflarımızda güvenlik olmazsa olmazımızdır.

Eğitmenlerimiz, ebeveynlerin yüzme ortamında güvenlik konularına dikkat etmelerine önem verirler.